با سلام خدمت شما همراهان عزیز سایت هماوش. رعایت بهداشت و اصول مرتب نگه داشتن خانه اولین قدم برای داشتن خانه‌ای زیبا و تمیز است.
اگر این اصول را رعایت کنید می‌توانید خانه‌ای زیباتر و دلنشین‌تر داشته باشید. اما چگونه؟
در ادامه این مطلب وب سایت هماوش، روش‌هایی برای مرتب نگه داشتن خانه و رعایت اصول نظافت به شما معرفی می‌کنیم. در ادامه با همراه باشید.
با تمیز کردن مداوم و منظم خانه می‌توانید بر اثر آلودگی و گرد و خاک و همچنین لکه‌های روغنی به وجود آمده روی آن از تمیزی و‌تازگی خانه‌تان‌مطمین‌شوید.
اگر خانه شما به طور منظم به مرتب کردن احتیاج دارد، حتما خانه خود را از نو تمیز کنید. این کار جلوی آلودگی و ایجاد کپک‌های دیگر را هم می‌گیرد. ‌
گردگیری مداوم وسایل مختلف یک قدم مهم برای داشتن خانه‌ای تمیز و عاری از هرگونه آلودگی است.
برای اینکار می‌توانید قسمت‌های مختلف خانه‌تان را با یک جارو دستی بزرگ و یک جاروبرقی تمیز کنید. یکی از کارهای مهم دیگر گردگیری و شست و شوی مداوم وسایل مختلف خانه است.
البته استفاده از مواد شوینده درجه یک هم در این موضوع بسیار مهم است که پیشنهاد می کنم حتما از این موضوع غافل نشید.
با این روش نه تنها می‌توانید آلودگی‌ها را بیرون رانده و از خانه خود محافظت کنید، بلکه خانه شما هم تمیزتر می‌شود.

چگونه خانه خود را مرتب نگه دارم؟

یکی از سوالاتی که بسیاری از خانم های خانه دار برایشان ایجاد می شود، چگونه خانه خود را مرتب نگه دارم؟، می باشد.
این موارد را در ادامه مطالعه کنید : یکی از روش های مرتب نگه داشتن خانه برای اینکه خانه شما تمیز شود و بوی بد ندهد ، استفاده از سطل ها یا سبد های بزرگ است .
این کار به شما کمک می کند تا با نظم بیشتری این کار را انجام دهید . به طور کلی سبدهای بزرگ و بلند بهترین جا برای قرار دادن سطل ها هستند . سطل های پلاستیکی برای نگه داشتن زباله ها بسیار مناسب است .
می توانید از یک دستمال استفاده کنید و سطل های پلاستیکی را بین زباله ها قرار دهید . همچنین از سطلی که زیر سطل ها قرار می گیرند می توانید به عنوان میز ناهارخوری نیز استفاده کنید .
روش های مرتب نگه داشتن خانه

روش های مرتب نگه داشتن حمام

استفاده از سبدهای جادار به شما کمک می کند که با نظم بیشتری کارهایتان را انجام دهید و با نظم بیشتری خانه تان را مرتب نگه دارید . یکی از روش های مرتب نگه داشتن حمام استفاده از حوله های مناسب برای حمام است .
برای مرتب نگه داشتن حمام می توانید از یک حوله تمیز و با طرح های ساده تر استفاده کنید . برای مرتب نگه داشتن حمام از لیف های بلند استفاده کنید و از حوله های معمولی برای تمیز کردن حمام استفاده نکنید . به جای این حوله ها می توانید از یک حوله برای تمیز کردن کف حمام استفاده کنید.

شستن و ضدعفونی کردن خانه

یکی از مهم ترین مسایلی که برای نظافت منزل باید رعایت کنید ، نحوه شستن و ضدعفونی کردن خانه است . در این مطلب به نکات مهم درباره شیوه صحیح شستن و تمیز کردن منزل می پردازیم که امیدواریم از آن ها استفاده کنید .
قبل از هر چیزی بهتر است به این نکته دقت کنید که برای شستشوی ماشین ، خانه تان یا حمام خانه چه وسایلی را با خودتان حمل می کنید . به این ترتیب به سادگی و با حداقل زحمت می توانید به نظافت خود برسید و تمام وسایلتان از تمیزی و پاکیزگی خارج می شود .
به طور مثال ، با گذاشتن یک دستمال مخصوص ، می توانید تمام آلودگی های روی میز را از بین ببرید و فقط روی تخت را تمیز کنید.دستمال هایی که برای شستشوی ماشین استفاده می کنید باید با اندازه ای که روی ماشین کشیده اید ، متناسب باشند .
این دستمال ها باید با اندازه ای که روی ماشین کشیده اید ، متناسب باشند . اگر خانه شما بزرگ است و تعداد زیادی از لوازم و اشیا را با خودتان حمل می کنید ، بهتر است به سراغ پارچه هایی با الیاف میکروفایبر بروید تا بتوانید خانه ای تمیز داشته باشید.
برای سفارش محصولات شوینده تنها کافی است با کارشناسان هماوش ارتباط برقرار کنید.