در این مقاله ، همه چیزهایی را که باید در مورد ماشین ظرفشویی و عملکردهای آن بدانیدبه شما می گوییم . ما در شرکت هماوش، محصولات شوینده عمده و فله ای داریم که برای مجموعه هایی که صادرات هم دارن، بسیار عالیه.

تنها کافی در قسمت ثبت سفارش، محصولی که میخوای و تعداد و شماره تماست رو برای ما ثبت کنی تا در سریع ترین زمان ممکن باهات تماس بگیریم.

انواع ظرف هایی که می توانند در ماشین ظرفشویی شسته شوند

این یک واقعیت شناخته شده است که بیشتر آشپزخانه ها با مجموعه ای از ظروف همراه هستند که با استفاده از ماشین ظرفشویی قابل شستشو و خشک شدن هستند.اگرچه انواع مختلفی از ظروف وجود دارد که می توانند در ماشین ظرفشویی شسته شوند ، اما چند اصول وجود دارد که همه آنها به اشتراک می گذارند.به عنوان مثال ، تمام ظروف باید بعد از شستشو کاملاً خشک شوند تا بتوانند دوباره در ماشین ظرفشویی قرار بگیرند تا دوباره تمیز شوند.

اصول شستشوی ظروف در ماشین ظرفشویی

برای شروع، تمام ظروف باید به اندازه کافی بزرگ باشند تا در داخل دهان دستگاه قرار گیرند. این امر برای اطمینان از وجود فضای کافی برای اجزای داخلی ماشین لباسشویی و همچنین مواد غذایی مرطوب و خشک که در واحد ذخیره می شوند، وجود دارد. ظروف کوچکتر را می توان با دست یا با یک ماشین ظرفشویی دستیار دستگاه شستشو کرد. نوع ظروف که شما نیاز به شستن دارید بستگی به اینکه چه مدت از ماشین ظرفشویی استفاده می کنید و چه مقدار فضای درون آن دارید. هرچه بیشتر از ماشین ظرفشویی استفاده کنید، فضای بیشتری نیاز خواهید داشت. بنابراین، بزرگتر. یک قاعده خوب این است که حداقل یک ماشین ظرفشویی بزرگ و یک ماشین ظرفشویی کوچک برای استفاده گاه به گاه و منظم داشته باشید.

همچنین مهم است که تعیین کنید که چگونه ظرف های خود را قبل از تنظیم ماشین ظرفشویی شستشو می دهید. به عنوان مثال، اگر تصمیم به استفاده از حالت شستشوی اتوماتیک ماشین ظرفشویی بگیرید، باید آن را با یک چرخه شستشوی ظرف برنامه ریزی کنید. این شامل مشخص کردن دمای آب و همچنین مدت زمان طول می کشد که می خواهید چرخه ادامه یابد. به غیر از آن، تنها کاری که باید انجام دهید این است که ظرف را بارگیری کنید و درب را ببندید. هنگامی که چرخه کامل است، ظرف ها را بردارید و قبل از نگهداری آنها کاملا خشک کنید. این به کاهش خطر آسیب آب کمک می کند.

چند وقت باید از ماشین ظرفشویی استفاده کنی؟

پاسخ به این سوال به طرز زندگی شما بستگی دارد. اگر شما پدر و مادر هستید که با فرزندان خود در خانه می مانید، می توانید تقریباً هر روز از ماشین ظرفشویی استفاده کنید. این به این دلیل است که شما بیشتر آشپزی را برای خانواده انجام می دهید و بنابراین طبیعی است که بخواهید ظرف ها را به محض استفاده از آنها تمیز کنید. از سوی دیگر، اگر شما به طور مکرر برای اهداف کاری سفر می کنید، ممکن است بهترین ایده برای استفاده از ماشین ظرفشویی روزانه نباشد. در عوض، استفاده از آن به شرایطی محدود می شود که مجبور به غذا خوردن خارج از خانه هستید یا غذا را روی میز بگذارید تا دیگران به خود کمک کنند. در موارد مشابه، ماشین ظرفشویی می تواند یک نجات دهنده باشد زیرا به شما اجازه می دهد تا سریع تر به کسب و کار خود بازگردید بدون اینکه خود را در معرض خطر مسمومیت غذایی قرار دهید.

مزایا و معایب شستن ظرف ها با دست

برای شروع، شستن ظروف با دست یک راه عالی برای دریافت مواد مغذی مورد نیاز بدن شما بدون نگرانی در مورد وجود هرگونه آلاینده در غذا است. این به این دلیل است که شما ظرف ها را قبل از ارائه آنها به خانواده خود به دقت و به طور کامل تمیز خواهید کرد. با این حال، مزایای خاصی برای استفاده از ماشین ظرفشویی به جای شستن غذا با دست وجود دارد. یکی از مزایای آن این است که شما می توانید از فضای ذخیره سازی داخل ماشین ظرفشویی استفاده کنید تا تمام وسایل آشپزی ، ظروف پخت و پز و ادویه جات خود را مرتب و مرتب نگه دارید. یکی دیگر از جنبه های مثبت این است که می توانید از وسایل خانگی برای پردازش مقدار زیادی از غذا به سرعت و به راحتی استفاده کنید. این باعث می شود که برای زمانی که مهمان دارید یا زمانی که یک گروه بزرگ را سرگرم می کنید ، ایده آل باشد.

از سوی دیگر، یک معایب مهم در ارتباط با شستن ظروف به صورت دستی وجود دارد. این به این دلیل است که شما باید مطمئن شوید که همه ظروف، وسایل و سطوح قبل از استفاده از آنها از هر گونه آلودگی پاک هستند. در عمل، این کار بسیار دشوار است و بسیاری از مردم پس از تلاش برای شستن ظروف خود با دست از مسمومیت غذایی رنج می برند. حتی زمانی که فکر می کنید مراقب هستید، تصادفات ممکن است اتفاق بیفتد و شما ممکن است به دلیل آلودگی متقاطع خود را مسموم کنید. علاوه بر این، می تواند بسیار جسمی باشد که تمام ظروف را با دست بشویید، به ویژه زمانی که شما از تمام روز کار خسته هستید. به همین دلیل، همیشه بهتر است از ماشین ظرفشویی استفاده کنید.

بهترین روش استفاده از ماشین ظرفشویی

برای اینکه بفهمید چگونه از ماشین ظرفشویی خود به طور موثر استفاده کنید، باید چند نکته را در نظر داشته باشید. برای مثال، آیا بیشتر کار آشپزی را خودتان انجام می دهید یا بیشتر کارهای خانه را به دیگران واگذار می کنید؟ به طور منظم به چه تعداد نفر غذا می دهید؟ آیا از آن دسته افرادی هستید که دوست دارید همه چیز را ساده نگه دارید یا یک مخلوط کننده مشتاق هستید که از معرفی طعم های جدید به غذا لذت می برید؟

اگر شما یک فرد مجرد یا یک زوج بدون فرزند هستید، می توانید تقریباً هر روز از ماشین ظرفشویی استفاده کنید. این به این دلیل است که شما تمام آشپزی را برای خانواده انجام می دهید و طبیعی است که بخواهید ظرف ها را پس از هر وعده غذایی تمیز کنید.

اگر شما یک والد هستید که با بچه های خود در خانه می ماند، استفاده از ماشین ظرفشویی را هر روز یا حداکثر یک بار در هفته در نظر بگیرید.

این بستگی به این دارد که چقدر شما نیاز به تمیز کردن ظرف ها پس از هر وعده غذایی دارید و چه مقدار فضای داخل خانه برای ذخیره سازی دستگاه دارید. قاعده کلی این است: هر چه بیشتر از ماشین ظرفشویی استفاده کنید، فضای بیشتری نیاز خواهید داشت. بزرگتر بهتر است.

عامل دیگری که باید در نظر گرفته شود این است که چه مقدار از برنامه های مختلف دستگاه استفاده خواهید کرد. اگر شما فردی هستید که به هیچ وجه از فناوری آگاه نیستید ، استفاده از عملکرد ساده شویی ظرفشویی را در نظر بگیرید

. این اطمینان می دهد که شما حتی اگر قبلاً از ظرفشویی استفاده نکرده باشید ، به راحتی دستگاه را اداره می کنید. برخی از مدل های ظرفشویی دارای دکمه ای هستند که می توانید به سادگی برای انتخاب برنامه شستشو مورد نظر (معمول ، سبک یا سنگین) فشار دهید.