با سلام خدمت شما همراهان همیشگی سایت هماوش. با یکی دیگر از مقالات سایت هماوش با عنوان طریقه ساخت مایع ظرفشویی همراه شما عزیزان هستیم. تا پایان این مقاله همراه ما باشید. هرگونه سوال خود پیرامون این مقاله را می توانید در پایان با ما به اشتراک بگذارید.

طرز تهیه مایع ظرفشویی خانگی

نقش مایع ظرفشویی در خانه های ما به وضوح روشن است. بسیاری از ما در خانه، دفتر، محل کار و … از مایع ظرفشویی استفاده می کنیم. با توجه به وضعیت اقتصادی جامعه، برخی به فکر ساخت مایع ظرفشویی افتاده اند. البته باید بگویم این کار به عنوان یک آزمایش شاید جالب باشد اما از لحاظ اقتصادی برای شما به صرفه نیست.

نحوه ساخت مایع ظرفشویی قواعدی دارد که رعایت نکردن آن می تواند به پوست ما آسیب های جدی وارد کند و حتی ممکن است پاکزدایی خوبی نداشته باشد و همین امر سبب شود تا ظروف به خوبی پاک نشوند.

مایع ظرفشویی خانگی مشکل ترین محصول پاک کننده طبیعی است که وقتی خودتان آن را درست می کنید، به درستی استفاده می شود. هزاران «دستور پخت» به صورت آنلاین وجود دارد که به شما کمک می کند تا نحوه ساخت مایع ظرفشویی را فرابگیرید.

در حالی که بسیاری از افراد با استفاده از یک آزمایش و فرمول برای ساخت مایع ظرفوشیی، نتایج مثبت خواهند داشت، دیگران با همان فرمول به شدت شکست می خورند. پاسخ فقط این است که به آزمایش ادامه دهید تا زمانی که موردی را پیدا کنید که برای شما مناسب باشد.

 

وقتی برای اولین بار شروع به استفاده از مایع ظرفشویی خانگی می کنید، از نبود حباب ناامید خواهید شد. این به این دلیل است که مواد کف کننده به محصولات پاک کننده تجاری برای ایجاد کف اضافه می شود. این حباب ها هیچ تمیز کردن واقعی را انجام نمی دهند، این مواد شوینده در فرمول است که تمام کارها را انجام می دهد.

اگر در منطقه ای با آب سخت زندگی می کنید، ممکن است متوجه شوید که صابون کاستیل به کار رفته در این دستور غذا یک لایه سفید روی ظروف شیشه ای و ظروف می گذارد. این مضر نیست، اما منجر به افزایش مصرف آب می شود زیرا هر ظرف باید با آب تمیز شسته شود.

اگر ظروف را با دست می شویید، برای صرفه جویی در مصرف آب، کاسه را فقط تا نیمه پر کنید. همچنین می توانید از آب خاکستری رنگی که پس از شستن ظرف باقی می ماند برای آبیاری باغچه استفاده کنید.

اگر آب چرب است، آن را روی ریشه درختچه ها و درختان بالغ بریزید تا روی گیاهان جوان. از آب خاکستری نیز می توان برای تغذیه محصولات میوه یا سبزیجات استفاده کرد، اما از هر قسمتی از گیاه که خوراکی است اجتناب کنید. اجازه دهید آب قبل از اضافه کردن آن به قوطی آبیاری خنک شود و در عرض 24 ساعت از آن استفاده کنید.

دستور های ساخت مایع ظرفشویی خانگی

طرز تهیه مایع ظرفشویی

عناصر:
کاسه مخلوط کن ضد حرارت

قاشق:

بطری ذخیره سازی شیشه ای با اتصال پمپ یا استفاده مجدد از یک بطری پلاستیکی قدیمی مایع ظرفشویی تجاری

قیف:

300 میلی لیتر (1 ¼ فنجان) آب جوش

1 قاشق غذاخوری کریستال نوشابه (جوش‌شویی)

100 میلی لیتر (½ فنجان) صابون مایع کاستیل

½ قاشق چایخوری گلیسیرین

2 قطره اسانس ریحان

4 قطره اسانس گریپ فروت

4 قطره اسانس نعناع

روش ساخت مایع ظرفشویی خانگی

برای اینکه از روش ساخت مایع ظرفشویی نتیجه خوبی ببینید،آب جوش را داخل کاسه همزن بریزید. کریستال های سودا را اضافه کنید و هم بزنید تا حل شوند.

صابون مایع کاستیل را در آن بریزید و هم بزنید تا ترکیب شود.

گلیسیرین را اضافه کنید، هم بزنید تا ترکیب شوند، سپس اسانس ها را اضافه کنید و هم بزنید تا ترکیب شوند.

قیف را به بالای بطری شیشه ای/پلاستیکی وصل کنید. مخلوط را از طریق قیف داخل بطری بریزید.

پمپ و پیچ را وصل کنید تا سفت شود. بطری را برچسب بزنید.

نحوه استفاده مایع ظرفشویی خانگی

برای استفاده مایع ظرفشویی خانگی ، دو قاشق غذاخوری در هر سینک آب اضافه کنید و ظروف را به طور معمول با دست بشویید.

نکته: این دستور غذا با سرد شدن یک ژل غلیظ تشکیل می دهد. اگر خیلی غلیظ شد، به سادگی کمی آب داغ اضافه کنید و هم بزنید تا ترکیب شود.

توجه داشته باشید که این مقاله صرفا جهت آشنایی شما با این مایع بود و هیچ پیشنهادی برای ساخت مایع ظرفشویی خانگی نیست. تمامی مسئولیت ساخت این محصول در خانه و یا آزمایش ها به عهده خود شما می باشد.