فاواگر شما هم فروشگاه محصولات شوینده دارید و یا شرکت پخش مواد شوینده هستید و یا حتی اگر به تازگی بخاطر شغلتان به دنبال لیست قیمت مواد شوینده و بهداشتی هستید تا انتها این مقاله سایت هماوش همراه ما باشید.

هر جا که حس کردی نیاز به راهنمایی داری تنها کافیه با کارشناسان ما ارتباط برقرار کنی.

لیست مواد شوینده و بهداشتی برای مغازه

در قدم اول باید بدانید که لیست مواد شوینده و مواد بهداشتی، از مواردی نیست که بتوانید سایتی پیدا کنید که به طور ثابت قیمت را برای شما به اشتراک بگذارد. شما با توجه به قیمت خرید و  قیمت فروش محصولات در بازار باید محصولات خود را قیمت گذاری کنید.

متاسفانه چند سالی است که این بازار ثبات ندارد و افزایش قیمت های زیادی داشته است. البته شرکت های معتبر سعی کردند تا بتوانند با افزایش دلار و مواد اولیه، همچنان لیست قیمت مواد شوینده و بهداشتی را کنترل کنند.

شوینده های بهداشتی چیست؟

همه شوینده ها حاوی سورفاکتانت یا مواد فعال سطحی هستند که با آب کار می کنند تا کثیفی ها و لکه ها را از بین ببرند و آنها را از روی لباس ها پاک کنند. این مواد بسیار شبیه شامپو برای موهای شما یا صابون در حمام یا دوش هستند. غلظت سورفکتانت بین مواد شوینده متفاوت است – برخی از مواد شوینده بسیار کمی دارند، در حالی که برای برخی، سورفکتانت بیشتر فرمول است.

برخی از شوینده ها حاوی مواد پاک کننده اضافی هستند، مانند آنزیم ها (پروتئین هایی که به هضم انواع خاصی از لکه ها کمک می کنند)، سفید کننده ها (که با لکه ها واکنش می دهند و رنگ را از بین می برند) و موادی که ناخالصی ها را در آب می بندند تا بهترین تمیز شوند (نرم کننده های آب، تعلیق خاک). عوامل، و chelants). در حالی که اکثر آنها حاوی عطر و رنگ برای زیبایی هستند، برخی بدون این مواد در دسترس هستند.

تفاوت شوینده های بهداشتی با یکدیگر

برخی از مواد شوینده را می توان در شستشوی دستی استفاده کرد، مانند میله های شوینده برای شستشوی سنگین و مایعات برای شستن اجسام ظریف یا پشمی و ابریشمی.

در اینجا مواد شوینده ای وجود دارد که توسط متخصصان پوست برای ارزیابی پتانسیل تحریک پوست محصول مورد آزمایش قرار گرفته اند. این ممکن است برای کسانی که پوست حساس دارند مناسب باشند. با پزشک خود مشورت کنید تا ببینید آیا این موارد ممکن است برای شما مناسب باشد یا خیر.

اگر از ماشین لباسشویی با راندمان بالا استفاده می کنید، سازنده ماشین ممکن است استفاده از شوینده های خاصی را توصیه کند که کمتر کف می کنند. برای جزئیات بیشتر با سازنده دستگاه خود تماس بگیرید و به دنبال این عنوان روی مواد شوینده باشید.

برخی از مواد شوینده لباسشویی فواید دیگری مانند نرم کنندگی، رایحه بیشتر یا عملکرد سفید کنندگی دارند (پودرهایی با سفید کننده و مایعات ایمن رنگ و بسته هایی با مواد روشن کننده و پاک کننده اضافه برای سفید کردن پارچه ها).

علاوه بر این، شوینده‌های لباسشویی «طبیعی» وجود دارد که با پاک‌کننده‌های گیاهی ساخته شده‌اند. پاک کننده ها از روغن های گیاهی و گیاهی مشتق شده اند و همچنین ممکن است حاوی حلال ها و آنزیم های گیاهی برای کمک به تمیز کردن باشند.

اشکال مختلف شوینده های لباسشویی

شوینده های لباسشویی امروزی در پودرها، مایعات، میله ها یا بسته ها (که به آنها کیسه، بسته یا غلاف نیز می گویند) وجود دارد.

شوینده های پودری روی کثیفی عملکرد خوبی دارند. آنها همچنین حاوی مواد نرم کننده آب بیشتری هستند، بنابراین اغلب در آب سخت به خوبی کار می کنند. این شوینده‌ها گاهی اوقات حاوی سفیدکننده‌های اکسیژن هستند تا عملکرد لکه‌زدایی و سفید کردن را بهبود بخشند.

شوینده های مایع به طور کلی عملکرد خوبی دارند، اما به خصوص روی لکه های روغنی خوب عمل می کنند. آنها معمولاً سورفکتانت بیشتری دارند و نرم کننده آب کمتری نسبت به پودرها دارند، اما برخی از فرمول ها ساخته شده اند که در بسیاری از شرایط آب به خوبی کار می کنند.

میله‌ها دقیقاً مانند نوارهای صابون هستند، اما برای تمیز کردن لباس‌های شسته شده با دست طراحی شده‌اند. فقط نوار و لباس‌ها را خیس کنید و لباس‌ها را با نوار صابون بمالید تا تمیز شوند.

بسته ها شکل نسبتا جدیدی هستند که حاوی مواد شوینده بسته بندی شده در یک فیلم محلول در آب هستند. فقط بسته را در ماشین لباسشویی خود بیندازید، و حل می شود تا مواد پاک کننده آن آزاد شود. بسته ها ممکن است حاوی مواد شوینده مایع یا جامد (یا حتی هر دو) باشند. آنها بسیار راحت هستند زیرا از قبل اندازه گیری شده و قابل حمل تر از مایعات یا پودرها هستند.