سلام. به سایت هماوش خیلی خوش آمدید. در این مقاله سایت هماوش شما را با انواع شوینده ماشین لباسشویی به طور کامل آشنا می کنیم. مواد شونده بخش مهمی از سبد خرید ماهانه ما را شامل می شود.

پس همین موضوع باعث میشه که ما دقت داشته باشیم که این محصولات، ساختار دقیقشون چی هست و از کجا باید تشخیص بدیم که کدام یک از برندهای مواد شوینده، نسبت به دیگر محصولات بهتر و به صرفه تر است. پس تا انتهای این مقاله سایت هماوش همراه باش. راستی هرجا که سوالی داشتی یادت نره که پشتیبان های سایت ما 24 ساعت پذیرای سوالات و سفارشات شما هستن.

آشنایی با انواع شوینده ها

برای آشنایی با انواع شوینده ها اول باید بدونید که چه مواد شوینده ای داریم.

اولین ماده شوینده ای که خیلی از اون در خانه استفاده میشه، مواد شوینده برای ماشین لباسشویی هست. بله! درسته. ماشین لباسشویی یکی از وسایلی هست که در بیشتر خانه ها هست و اگر نباشه، یک چیز کمه.

درسته که امروز ماشین های لباسشویی مدرنی به بیشتر خانه ها، خصوصا خانه نو عروس ها راه پیدا کرده ولی نباید یادمون بره که تمام این ها، اگر مواد شوینده نباشه، کار نمیکنن.

قیمت مایع لباسشویی برای خرید عمده

الان زوده که بخوایم براتون از قیمت مایع لباسشویی برای خریدهای عمده صحبت کنیم. بهتره ابتدا به موضوع اصلی مقاله یعنی انواع شوینده برای ماشین لباسشویی بپردازیم:

پودر، مایع، غلاف و قرص… اینها چهار نوع اصلی شوینده های لباسشویی موجود هستند. اما این همه چیز نیست، موارد بسیار بیشتری وجود دارد.

 

دفعه بعد که در حال خرید مواد شوینده هستید، مزایا، معایب و حقیقت های  کلیدی همه انواع اصلی را خواهید دانست. شاید چیزی پیدا کنید که برای روتین لباسشویی شما مناسب تر باشد.

 

منتظر راهنمای نهایی ما در مورد انواع مختلف مواد شوینده و عوامل کلیدی که باید به آنها توجه کنید، باشید.

مزیت ها و معایب پودر و مایع لباسشویی برای ماشین لباسشویی

تفاوت بین صابون لباسشویی و مواد شوینده چیست؟

ممکن است صابون لباسشویی و مواد شوینده لباسشویی را ببینید که توسط خرده فروشان تبلیغ می شود. اما چه تفاوتی دارد؟

هم صابون و هم مواد شوینده لباس های شما را تمیز می کنند، اما کار خود را متفاوت انجام می دهند.

مواد شوینده لباسشویی از ترکیبات مصنوعی بیشتری مانند سولفات های مشتق شده از نفت، روشن کننده های نوری، رنگ ها، عطرها، فسفات ها و سایر مواد تشکیل شده است.

آنها همچنین ممکن است حاوی برخی از مواد زیست تخریب پذیر مانند آنزیم ها باشند، اما به طور کلی، کل ترکیب زیست تخریب پذیر نخواهد بود.

صابون لباسشویی که اغلب به عنوان یک شوینده سازگار با محیط زیست یا طبیعی شناخته می شود، از مخلوطی از چربی و روغن ساخته شده است.

می توانید صابون لباسشویی خود را بسازید یا آن را از یک خرده فروش خریداری کنید. طبیعی، زیست تخریب پذیر و سازگار با محیط زیست است،

اگرچه به اندازه مواد شوینده لباسشویی موثر نیست. با این حال، با گذشت زمان، این وضعیت در حال بهبود است. به این نکته هم توجه داشته باشیدکه صابون های لباسشویی در دسترس همه نیست. به این معنی که اکثر فروشگاه های بزرگ همچین چیزی ندارن.

خرید پودر لباسشویی فله

انواع مواد شوینده لباسشویی

چهار نوع اصلی از مواد شوینده لباسشویی وجود دارد و تفاوت اصلی آنها در شکل فیزیکی آنها است تا مواد تشکیل دهنده آنها. هم مواد شوینده و هم صابون لباسشویی را می توان در این اشکال یافت.

 

پودر لباسشویی

پودر شوینده یک انتخاب محبوب است زیرا یکی از ارزان ترین گزینه ها است. معمولاً در یک جعبه مقوایی یا حلبی عرضه می شود که به راحتی قابل بازیافت است.

نکات مثبت پودر های لباسشویی

در ادامه به چند نکته مثبت و مزیت پودر های لباسشویی در هماوش اشاره می کتیم.

این یکی از گزینه های ارزان تر است.

ظروف قابل بازیافت

برای از بین بردن لکه عالی است.

لباس ها را روشن و سفید می کند.

بسیاری از آنها حاوی سفید کننده اکسیژن هستند که در مایع لباسشویی یافت نمی شود.

نکات منفی پودر ماشین لباسشویی

باید خودتان به مقدار لازم در ماشین لباسشویی، از پودر بریزید و شاید کمی این کار دشوار باشد.

برخی از برندها می توانند پسماند از خود باقی بگذارند.

برخی از مارک های پودر شوینده در چرخه های خنک به طور کامل حل نمی شوند و همین سبب می شود تا بعد از شست و شو، پودر های لباسشویی و ذرات آن، در لباس های شما مشاهده شود.

اگر جعبه پودر لباسشویی خیس شود ممکن است باقی پودر شما هم از بین برود.

قبل از اینکه لکه ها به طور کامل توسط پودر پاک شوند باید فرایند طولانی را طی کنید.

 

مزایا و معایب مایع لباسشویی

مواد شوینده مایع مورد توجه بسیاری از خانواده ها قرار گرفته است. استفاده از آنها آسان، موثر و دارای طیف وسیعی از گزینه ها هستند.

 

نکات مثبت مایع لباسشویی

برای درمان و از بین بردن لکه ها قبل از چرخه شستشو عالی است.

گزینه های مختلفی از این محصول برای رنگ ها، سفید و تیره موجود است.

به راحتی در چرخه شست و شوی ماشین لباسشویی حل می شود.

در تمام دماها کار می کند.

بیشتر آنها روی لکه های چرب موثر هستند.

اگر کارتن و جعبه آن خیس شود اشکالی ندارد.

نکات منفی مایع لباسشویی برای استفاده در ماشین لباسشویی

گران تر از پودر ماشین لباسشویی هستن

آنها معمولا در بسته بندی های پلاستیکی عرضه می شوند.

آنها همیشه با واحدهای اندازه گیری دستی همراه نیستند. دانستن میزان استفاده برای بارهای کوچک، متوسط ​​یا بزرگ ممکن است سخت باشد.