آشنایی کامل با مواد شوینده به شما کمک می کنید تا از هر محصولی به موقع و در زمان خودش استفاده کنید. برخی از محصولات شوینده، خاصیت هایی دارند که بسیاری از خانه داران از آن غافل هستند.

برای مثال در نبود شامپو فرش، به روش های خاصی شما می توانید با مایع ظرفشویی، لکه های روی فرش را پاک کنید.

در این مقاله لیست کامل مواد شوینده را به شما معرفی می کنیم که در صورت نیاز و جهت خرید عمده می توانید با هماوش ارتباط برقرار کنید.

لیست انواع مواد شوینده

شامپو
صابون
مایع ظرفشویی
پودر رختشویی
وایتکس
خمیر دندان
کتیرا
مایع شیشه‌شوی
شامپو فرش
جرم‌گیر
مایع دستشویی
روشور

کدام برند های مواد شوینده بهتر است

اینکه از کدام برند استفاده کنید بستگی به تجربه شما از استفاده محصولات دارد. البته اگر خانم خانه داری باشید، مطمئننا با کمک مادر یا خواهرتان برندی که قبلا استفاده کرده اند را خریداری می کنید.

کدام برندهای مواد شوینده بهتر است ، بستگی دسته مواد شوینده ای که انتخاب می کنید متفاوت است. نمی توانیم برند واحدی را نام ببریم که در تمام محصولات حرف یک را بزند اما برخی از محصولات، در بین مشتریان از یک برند رایج هستند.

انواع مواد شوینده خانگی

بسیاری از مصرف کنندگان به همان اندازه که به نوشیدنی گازدار مورد علاقه خود وفادار هستند به نوع مواد شوینده لباسشویی که استفاده می کنند نیز وفادار هستند. برخی فقط نوعی شوینده را برای لباسشویی می خرند که خانواده آنها همیشه از آن استفاده می کرده است و برخی دیگر آنچه را که در فروش است خریداری می کنند. وقتی صحبت از مواد شوینده لباس می شود، مصرف کنندگان بیشتر نگران توانایی یک شوینده برای پاک کردن لکه ها و روشن نگه داشتن رنگ ها هستند.

با انتخاب‌های بسیار زیاد در بازار، مطمئناً شوینده‌ای را پیدا می‌کنید که متناسب با بودجه شما باشد و نیازهای شستشوی لباس‌های شما و همچنین اولویت خانواده‌تان را برای عطر و مسئولیت‌های محیطی برآورده کند.

صابون های لباسشویی و مواد شوینده متفاوت هستند. صابون های لباسشویی گزینه های طبیعی تری برای استفاده در لباسشویی هستند زیرا از اسیدهای چرب ساخته شده اند. شوینده ها محصولات مصنوعی ساخته شده با سورفکتانت ها (که به به دام انداختن و حذف کثیفی روی لباس کمک می کنند) هستند. همانطور که صابون ها برای محیط زیست مفید هستند، ممکن است به اندازه مواد شوینده در تمیز کردن لباس ها موثر نباشند.

انواع مواد شوینده لباسشویی
شوینده های لباسشویی همه منظوره در سه طبقه بندی مایع، پودری یا تک دوز موجود هستند. اما، پنج نوع شوینده وجود دارد. همه اشکال شوینده لباس‌ها لباس‌ها را به خوبی تمیز می‌کنند و برای HE (با راندمان بالا) یا واشرهای استاندارد با بار جلو و بار بالا مناسب هستند (اما برای اینکه بتوانید شوینده HE را انتخاب کنید باید بدانید که آیا ماشین لباسشویی شما HE است یا خیر). در ادامه بخوانید تا بدانید که پنج نوع اصلی مواد شوینده چیست و چگونه می توانید بهترین شوینده را برای نیازهای خود انتخاب کنید.

شوینده های مایع
شوینده های مایع به ویژه بر روی لکه های چرب و روغنی موثر هستند و می توانند به راحتی به عنوان یک پیش تصفیه کننده برای از بین بردن لکه استفاده شوند. رایج ترین مشکل استفاده از مواد شوینده مایع، استفاده بیش از حد در هر بار یا مصرف بیش از حد است. اما، ساده ترین راه برای اصلاح این است که ابزار اندازه گیری خود را تغییر دهید.

اکثر ماشین‌های لباسشویی به حداکثر حداکثر 3 قاشق غذاخوری مواد شوینده نیاز دارند، که اکثر ماشین‌های لباسشویی برای بارهای متوسط ​​به 2 قاشق غذاخوری یا کمتر نیاز دارند. ساده ترین راه برای اینکه خودتان را به استفاده از مقدار مناسب ترغیب کنید، اندازه گیری با یک لیوان شات است. بیشتر لیوان های شات تقریباً 1 اونس یا دو قاشق غذاخوری هستند، بنابراین آنها عالی هستند.

مواد شوینده پودری
استفاده از مواد شوینده پودری معمولاً در هر بار هزینه کمتری دارد. این نوع شوینده بیشتر روی لکه های گلی و کثیفی های روی زمین موثر است. اگر آب بسیار سرد داشته باشید یا فقط برای شستشو از آب سرد استفاده کنید، شوینده های پودری می توانند مشکل ساز شوند زیرا ممکن است کاملا حل نشوند. یک ترفند عالی برای مبارزه با این، استفاده از یک شیشه سنگ تراشی بزرگ است. حدود 3 فنجان آب را گرم کنید، آن را به اتاق لباسشویی خود بیاورید، 1/4 فنجان پودر شوینده به آن اضافه کنید، آن را ببندید و تکان دهید، و آن را در دستگاه بریزید تا یک راه حل آسان و بدون آشفتگی برای مشکل باقی مانده پودری ایجاد شود. .

همیشه قبل از اضافه کردن لباس و آب، پودر شوینده را به درام لباسشویی اضافه کنید. اگر با مشکل باقی مانده مواجه شدید، مواد شوینده را با یک لیتر آب داغ مخلوط کنید و قبل از انجام یک بار لباسشویی آن را مستقیماً به درام ماشین لباسشویی اضافه کنید.