برای شستن و ضدعفونی کردن منزل روش های مختلف و متعددی وجود دارد. برای اطلاعات بیشتر می توایند به مقاله رعایت بهداشت و اصول مرتب نگه داشتن خانه سری بزنید.

استفاده از جوش شیرین برای ضدعفونی کردن خانه

یکی از مهم ترین و رایج ترین این روش ها که ممکن است برای همه افراد آشنا نباشد ، استفاده از جوش شیرین برای ضدعفونی کردن خانه است . این روش که اولین بار توسط یک شخص با تجربه و البته با کمی خلاقیت ارایه شد ،
امروزه یکی از پراستفاده ترین روش ها برای تمیز کردن و ضدعفونی کردن خانه است . البته جوش شیرین دارای کاربردهای دیگری نیز هست .
برای مثال این روش به شما این امکان را می دهد که آب و مواد شوینده را از یک طرف به سمت دیگر ریخته و
به این ترتیب به صورت یک مخلوط خمیری شکل عمل کرده و به شما امکان می دهد که تمامی میکروب های موجود در یک منطقه را به بهترین نحو از بین ببرید .
در این روش استفاده از شوینده ها بسیار کمتر و کمتر خواهد شد . برای استفاده از جوش شیرین ابتدا لازم است آن را درون یک کیسه ریخته و درب آن را محکم ببندید . سپس آن را به قسمت های مختلف خانه کشیده تا تمام آلودگی ها ، باکتری ها ، جرم ها و حتی ذرات باقی مانده را نیز به خودش جذب کند.
 تمیز بودن خانه در روحیه و نشاط شما تاثیر گذار است و برای اینکه در تمیز بودن خانه موفق باشید باید تمام وسایل خانه را به صورت مرتب تمیز کنید تا زیبایی خانه شما از بین نرود .
ضدعفونی کردن خانه

روش شستن بهتر و نظافت بیشتر وسایل منزل و ظروف

شما می توانید برای تمیز نگه داشتن وسایل و تمیزی منزل خود از به استفاده کنید . با چند روش ساده ، وسایل داخل منزل را بهتر تمیز کنید . شستن ظروف و لباس ها و پاک کردن همه موارد از جمله چیزهایی است که باید مرتب تمیز شوند و به صورت کامل از بین بروند .
در زیر ، روش های تمیز کردن لوازم خانگی را به شما معرفی می کنیم . برای اینکه بتوانید این کار را به بهترین نحو ممکن انجام دهید ، در ابتدای کار ، از ظروف کثیف شروع کنید . این کار را تا زمانی که ظروف تمیز و تمیز از آب و ماده شوینده بیرون بیایند ، ادامه دهید . سپس ، مواد شوینده را روی این ظروف ریخته و با حرکت دادن و یا ضربه زدن با قاشق فلزی ، آب و ماده شوینده را روی این ظروف اسپری کنید.
همه ی ما دوست داریم خانه ای مرتب داشته باشیم اما گاهی در مورد چگونگی تمیز کردن خانه و زمان آن مشکل داریم به همین دلیل پیشنهاد می کنیم به خواندن ادامه دهید تا نکات مربوط به خانه ی مرتب و تمیز را بهتر بشناسید و بتوانید هر چه سریع تر این کار را انجام دهید .

نظافت روزانه خانه

اگر می خواهید خانه تان همیشه تمیز و مرتب باشد بهتر است کارهای خانه را به صورت روزانه انجام دهید و به خودتان وابسته نباشید . در اینجا تعدادی از کارهایی که با رعایت کردن آن ها می توانید در خانه خود تمیز و مرتب باشید را به شما می گوییم :
یک پارچه ی کتان را به مدت دقیقه به آرامی بر روی محل مورد نظر قرار دهید و بعد از انجام یک دقیقه آن را کاملا آبکشی کنید . یک سطل آب گرم را از آب داغ پر کنید و روی یک دستمال قرار دهید و از آن به آرامی استفاده کنید . از یک اسفنج تمیز و آب سرد برای شستن آن استفاده کنید.
از بین بردن هر گونه گرد و غبار روی فرش و کف خانه کار بسیار سختی است . اگر در این زمینه حرفه ای نباشید ، از عهده این کار بر نخواهید آمد .
پس حتما قبل از شستن فرش و سایر اثاثیه خانه را جاروبرقی بزنید تا از این کار به سلامت خانه کمک شود . بهترین راه برای شستن فرش و موکت از بین بردن گرد و غبار خانه و سپس تمیز کردن آن ها است . بهتر است فرش ها و موکت های خانه را به طور کامل در جهت رو به روی هم بشویید و خشک کنید . برای تمیز کردن خانه با استفاده از جاروبرقی ، آن را روی فرش فشار دهید تا هوایی که از آن عبور می کند ، به عقب برود و به فرش آسیب نرساند . می توانید برای تمیز کردن فرش خود از جاروبرقی های بدون سیم استفاده کنید.
در مقالات بعدی روش های بیشتری به شما معرفی می کنیم.